Swim Rutland 2022 Results

Swim Rutland 2022 Results

Visit Mick Hall Photos here.

Auto-triggered Finish line photos here.

Swim Rutland 2022 Results

Event EventId Pos Gender Pos Gender Categ Pos Category First name Last name Race num Club Time Pace
Mini 500m 500 1 1 Male 1 Under 18 Joseph Greaves 33 Corby Amateur Swimming Club 00:07:32 15:04 min/km
Mini 500m 500 2 1 Female 1 Under 18 Evie Coburn 8 Melton Mowbray Swimming Club 00:08:01 16:02 min/km
Mini 500m 500 3 2 Female 2 Under 18 Lauren Calvert 4 Team Luton 00:08:13 16:27 min/km
Mini 500m 500 4 3 Female 1 3034 Claire Bracken 40 00:09:17 18:35 min/km
Mini 500m 500 5 4 Female 3 Under 18 Eleanor Lord 17 00:10:56 21:52 min/km
Mini 500m 500 6 5 Female 1 5559 Caroline Wills 497 Lincoln Tri 00:12:11 24:23 min/km
Mini 500m 500 7 2 Male 1 3539 Dan Taberner 36 00:12:34 25:09 min/km
Mini 500m 500 8 6 Female 1 5054 Elaine Everitt-Smith 9 Netherton open water swimming 00:12:39 25:19 min/km
Mini 500m 500 9 3 Male 1 1824 William Stephens 35 00:12:52 25:44 min/km
Mini 500m 500 10 7 Female 1 4549 Bridget Godfrey 11 00:13:10 26:20 min/km
Mini 500m 500 11 8 Female 1 2529 Amy Wells 26 00:13:16 26:33 min/km
Mini 500m 500 12 9 Female 2 5559 Jevgenija Plummer 19 00:13:18 26:37 min/km
Mini 500m 500 13 10 Female 1 3539 Rebecca Taylor 23 00:13:21 26:43 min/km
Mini 500m 500 14 4 Male 1 5054 Phil Stafford 39 00:13:31 27:02 min/km
Mini 500m 500 15 11 Female 2 3034 Viktorija Sherriff 22 00:14:10 28:20 min/km
Mini 500m 500 16 12 Female 2 4549 Helen Gridley 117 00:14:15 28:31 min/km
Mini 500m 500 17 5 Male 1 4549 Ian Brady 32 00:14:32 29:04 min/km
Mini 500m 500 18 13 Female 3 5559 Clare Moss 18 00:14:49 29:39 min/km
Mini 500m 500 19 6 Male 2 4549 Jason Temprell 37 00:15:44 31:28 min/km
Mini 500m 500 20 14 Female 4 5559 Rachel Hodson-Gibbons 16 00:17:05 34:10 min/km
Mini 500m 500 21 15 Female 2 5054 Sara Wright 28 00:17:13 34:26 min/km
Mini 500m 500 22 16 Female 5 5559 Dawn Hilton 15 00:17:26 34:52 min/km
Mini 500m 500 23 17 Female 6 5559 Eileen Moore 348 00:18:29 36:58 min/km
Mini 500m 500 24 18 Female 2 3539 Caroline Roper 20 Pdsa 00:19:29 38:59 min/km
Mini 500m 500 25 19 Female 2 2529 Katherine Van Kroonenburg 25 00:19:30 39:01 min/km
Mini 500m 500 26 20 Female 3 3034 Freya Satchell 21 00:19:31 39:03 min/km
Mini 500m 500 27 21 Female 7 5559 Helen Clarke 5 00:21:44 43:28 min/km
Mini 500m 500 28 22 Female 8 5559 Kathryn Tracy 24 00:22:04 44:09 min/km
Mini 500m 500 29 7 Male 1 5559 David Heppingstall 34 00:22:10 44:20 min/km
Mini 500m 500 30 23 Female 4 Under 18 Scarlett Clarke 6 00:24:25 48:51 min/km
Mini 500m 500 31 24 Female 1 4044 Sophie Clarke 7 00:24:27 48:54 min/km
Mini 500m 500 32 25 Female 3 4549 Debbie Hilton 14 00:28:55 57:51 min/km
Mini 500m 500 33 26 Female 9 5559 Dorothy Yeates 29 00:33:47 7:35 min/km
Mini 500m 500 34 1 Unknown Number 337 337 01:11:49 23:38 min/km
2km 2,000 1 1 Male 1 3539 Jamie Hockley 276 100% Tri 00:31:53 15:56 min/km
2km 2,000 2 1 Female 1 Under 18 Isla Fulluck-Holmes 108 City of Peterborough Swimming Club 00:31:54 15:57 min/km
2km 2,000 3 2 Male 1 6064 Caerveth Shewell-Cooper 304 Potters bar 00:32:40 16:20 min/km
2km 2,000 4 2 Female 2 Under 18 Lucy Dando 90 Corby Amateur Swimming Club 00:32:44 16:22 min/km
2km 2,000 5 3 Male 1 1824 Phil Davis 253 Norwich Swan SC 00:32:57 16:28 min/km
2km 2,000 6 3 Female 1 3539 Joanne Griffiths 118 Bedworth Masters 00:33:00 16:30 min/km
2km 2,000 7 4 Male 1 4549 Glen Gilbert 264 00:33:13 16:36 min/km
2km 2,000 8 5 Male 1 5559 Julian Pavier 295 Worksop Dolphins 00:33:55 16:57 min/km
2km 2,000 9 6 Male 2 5559 Simon Bradford 677 00:34:17 17:08 min/km
2km 2,000 10 4 Female 3 Under 18 Harriet Casey 80 Corby Swimming Club 00:34:28 17:14 min/km
2km 2,000 11 7 Male 1 Under 18 Tom Naylor 292 Stamford School Swim Team 00:35:54 17:57 min/km
2km 2,000 12 5 Female 1 3034 Jane Beagles 63 00:36:03 18:01 min/km
2km 2,000 13 6 Female 4 Under 18 Sarah Dew 93 Oadby & Wigston Swimming Club 00:36:15 18:07 min/km
2km 2,000 14 8 Male 3 5559 Carl Baxter 237 00:37:11 18:35 min/km
2km 2,000 15 7 Female 5 Under 18 Amy Taylor 208 Oadby & Wigston Swimming Club 00:37:27 18:43 min/km
2km 2,000 16 9 Male 4 5559 Dave Wall 319 00:37:37 18:48 min/km
2km 2,000 17 8 Female 1 2529 Rosie Earnden 99 00:38:01 19:00 min/km
2km 2,000 18 10 Male 5 5559 Andy Williams 321 Cambridge Tri / AM Activ Race Team 00:38:09 19:04 min/km
2km 2,000 19 11 Male 2 4549 Christopher Duncan 255 Lincoln Tri 00:38:16 19:08 min/km
2km 2,000 20 12 Male 1 4044 Anselmo Pelembe 296 00:38:52 19:26 min/km
2km 2,000 21 9 Female 6 Under 18 Grace Mason 160 Bishop's Stortford SC 00:38:56 19:28 min/km
2km 2,000 22 13 Male 2 4044 Ross Appleton 232 00:39:09 19:34 min/km
2km 2,000 23 14 Male 1 2529 Richard Gandeborn 263 TFN Tri Club 00:39:15 19:37 min/km
2km 2,000 24 15 Male 2 Under 18 Riley Brown 242 00:39:50 19:55 min/km
2km 2,000 25 10 Female 7 Under 18 Chloe Taylor 207 Oadby & Wigston Swimming Club 00:39:58 19:59 min/km
2km 2,000 26 16 Male 1 5054 Jonathan Greaves 268 WVTri 00:39:59 19:59 min/km
2km 2,000 27 17 Male 6 5559 Eugene Gormley 267 Potters bar 00:40:16 20:08 min/km
2km 2,000 28 11 Female 8 Under 18 Maisy Smith 200 Owswimclub@gmail.com 00:40:33 20:16 min/km
2km 2,000 29 18 Male 1 7074 Rodney Marks 283 Deeping swimming Club 00:41:14 20:37 min/km
2km 2,000 30 19 Male 2 6064 Raymond Richardson 298 00:41:42 20:51 min/km
2km 2,000 31 20 Male 3 4549 Dan Williams 322 00:42:52 21:26 min/km
2km 2,000 32 21 Male 4 4549 Colin Brackley 240 00:42:53 21:26 min/km
2km 2,000 33 22 Male 2 5054 Dave Kenyon 281 00:43:17 21:38 min/km
2km 2,000 34 23 Male 3 5054 Robert Brown 243 00:43:48 21:54 min/km
2km 2,000 35 24 Male 2 2529 Richard Eastwick 256 00:44:08 22:04 min/km
2km 2,000 36 25 Male 4 5054 Paul Varnam 317 00:44:08 22:04 min/km
2km 2,000 37 26 Male 2 3539 Gareth Simpson 305 Revolution Tri 00:44:09 22:04 min/km
2km 2,000 38 27 Male 3 3539 Chris Brown 244 00:44:40 22:20 min/km
2km 2,000 39 12 Female 1 4044 Carmela Rizza Hernandez 670 00:44:58 22:29 min/km
2km 2,000 40 13 Female 2 2529 Victoria Sharpe 194 Stratford Upon avon Tri Club 00:45:18 22:39 min/km
2km 2,000 41 28 Male 3 4044 Jamie Brown 245 00:45:31 22:45 min/km
2km 2,000 42 14 Female 1 5054 Elaine Bradford 676 00:45:37 22:48 min/km
2km 2,000 43 29 Male 5 4549 Warren Hodgett 277 00:45:45 22:52 min/km
2km 2,000 44 15 Female 2 3539 Michelle Kent 428 00:45:59 22:59 min/km
2km 2,000 45 30 Male 3 6064 Derek Hart 273 00:46:06 23:03 min/km
2km 2,000 46 16 Female 3 3539 Margaret Forman 105 00:46:20 23:10 min/km
2km 2,000 47 17 Female 2 4044 Fiona Phillips 178 00:46:29 23:14 min/km
2km 2,000 48 31 Male 7 5559 Paul Harknett 272 00:46:32 23:16 min/km
2km 2,000 49 32 Male 4 6064 Steve Rogers 301 Belvoir Tri Club 00:46:38 23:19 min/km
2km 2,000 50 33 Male 1 3034 Daniel Jackson 279 00:46:43 23:21 min/km
2km 2,000 51 34 Male 2 3034 Tom Rickett 299 00:46:51 23:25 min/km
2km 2,000 52 18 Female 3 2529 Eleanor Blakey 478 00:47:00 23:30 min/km
2km 2,000 53 19 Female 1 4549 Claire Boden 66 Stafford Tri Club 00:47:01 23:30 min/km
2km 2,000 54 35 Male 8 5559 Dominic Mason 284 Bishop's Stortford SC 00:47:01 23:30 min/km
2km 2,000 55 36 Male 5 5054 Jon Naylor 291 00:47:32 23:46 min/km
2km 2,000 56 20 Female 3 4044 Helen Trill 213 00:47:33 23:46 min/km
2km 2,000 57 37 Male 4 4044 Ian Walker 318 00:47:43 23:51 min/km
2km 2,000 58 38 Male 6 4549 Matt Tyers 315 00:47:49 23:54 min/km
2km 2,000 59 39 Male 5 4044 Robert Hewitt 275 00:48:02 24:01 min/km
2km 2,000 60 21 Female 4 3539 Amanda Hewitt 128 00:48:06 24:03 min/km
2km 2,000 61 40 Male 4 3539 Daniel Winfield-Chislett 325 00:48:11 24:05 min/km
2km 2,000 62 22 Female 9 Under 18 Gracie Ward 219 00:49:20 24:40 min/km
2km 2,000 63 23 Female 5 3539 Victoria Roberts 333 00:49:25 24:42 min/km
2km 2,000 64 24 Female 1 6064 Val Moore 170 00:49:37 24:48 min/km
2km 2,000 65 25 Female 6 3539 Diana Lynch 155 00:49:39 24:49 min/km
2km 2,000 66 41 Male 6 4044 Kevin Ward 320 00:49:48 24:54 min/km
2km 2,000 67 26 Female 2 5054 Anna Dutton 97 Stafford Tri Club 00:49:50 24:55 min/km
2km 2,000 68 27 Female 2 6064 Pauline Batten 61 00:49:56 24:58 min/km
2km 2,000 69 28 Female 2 4549 Sarah French 106 00:50:03 25:01 min/km
2km 2,000 70 29 Female 7 3539 Emma Light 152 00:50:09 25:04 min/km
2km 2,000 71 30 Female 3 5054 Sarah Watson 221 00:50:22 25:11 min/km
2km 2,000 72 42 Male 3 3034 Dave Golding 265 00:50:25 25:12 min/km
2km 2,000 73 31 Female 4 5054 Ros Crudgington 89 00:50:51 25:25 min/km
2km 2,000 74 32 Female 5 5054 Jo Hunt 418 Wolds Breakfast Club 00:50:53 25:26 min/km
2km 2,000 75 43 Male 3 2529 Thomas Stephens 307 00:51:02 25:31 min/km
2km 2,000 76 33 Female 4 2529 Fiona Smith 201 00:51:13 25:36 min/km
2km 2,000 77 34 Female 3 4549 Helen Kruse 147 00:51:32 25:46 min/km
2km 2,000 78 44 Male 6 5054 Mark Mcgowen 286 March Marlins 00:51:33 25:46 min/km
2km 2,000 79 35 Female 4 4549 Lindsay Jefferies 138 00:51:37 25:48 min/km
2km 2,000 80 45 Male 7 4044 Peter Booth 239 00:51:49 25:54 min/km
2km 2,000 81 36 Female 1 5559 Deborah Kaye 141 00:52:07 26:03 min/km
2km 2,000 82 46 Male 5 3539 Chris Bramley-Howell 241 00:52:17 26:08 min/km
2km 2,000 83 37 Female 6 5054 Eleanor Mickleburgh 167 00:52:25 26:12 min/km
2km 2,000 84 38 Female 10 Under 18 Hana Mian 166 00:52:33 26:16 min/km
2km 2,000 85 39 Female 2 5559 Jacqueline Akers 51 Blue Lagooners 00:52:52 26:26 min/km
2km 2,000 86 47 Male 7 5054 Jason Tyrrell 316 00:53:09 26:34 min/km
2km 2,000 87 48 Male 9 5559 John Chadwick 246 00:53:18 26:39 min/km
2km 2,000 88 40 Female 5 4549 Nicola Chadwick 81 00:53:18 26:39 min/km
2km 2,000 89 49 Male 1 7579 John Bennett 238 Tewkesbury Tri Club 00:53:22 26:41 min/km
2km 2,000 90 50 Male 6 3539 Terry Connolly 250 Kings Lynn Triathlon Club 00:53:30 26:45 min/km
2km 2,000 91 41 Female 3 6064 Lynne Hutchinson 136 00:53:30 26:45 min/km
2km 2,000 92 42 Female 8 3539 Victoria Shardlow 192 00:53:33 26:46 min/km
2km 2,000 93 51 Male 8 4044 Brian Temprell 310 00:53:42 26:51 min/km
2km 2,000 94 43 Female 4 4044 Jo Eaton 391 WVTri 00:53:44 26:52 min/km
2km 2,000 95 44 Female 5 4044 Suyeon Kim 145 00:53:50 26:55 min/km
2km 2,000 96 45 Female 6 4549 Sarah Farnsworth 101 Long Eaton Triathlon Club 00:53:59 26:59 min/km
2km 2,000 97 46 Female 7 5054 Jenifer Hulme 135 00:53:59 26:59 min/km
2km 2,000 98 52 Male 5 6064 Trevor Marvell 328 00:54:10 27:05 min/km
2km 2,000 99 53 Male 8 5054 Scott Temprell 311 Belvoir Tri Club 00:54:19 27:09 min/km
2km 2,000 100 54 Male 9 5054 Jason Theobald 312 00:54:26 27:13 min/km
2km 2,000 101 55 Male 1 6569 John Heathcote 274 00:54:41 27:20 min/km
2km 2,000 102 47 Female 6 4044 Gilly Anderson 357 00:54:57 27:28 min/km
2km 2,000 103 48 Female 1 1824 Honor Harris 125 00:55:05 27:32 min/km
2km 2,000 104 49 Female 7 4044 Jennie Macphee 159 00:55:14 27:37 min/km
2km 2,000 105 56 Male 10 5054 Stephen Starr 306 00:56:05 28:02 min/km
2km 2,000 106 50 Female 5 2529 Rosalind Wilson 226 00:56:07 28:03 min/km
2km 2,000 107 51 Female 8 5054 Amanda Holden 132 00:56:09 28:04 min/km
2km 2,000 108 52 Female 4 6064 Sue Lapidge 149 00:56:40 28:20 min/km
2km 2,000 109 53 Female 3 5559 Julia Dolman 96 cambridge Tri club 00:56:44 28:22 min/km
2km 2,000 110 57 Male 9 4044 Mark Evans 259 00:56:55 28:27 min/km
2km 2,000 111 58 Male 3 Under 18 Rhys Hutchinson 278 00:57:06 28:33 min/km
2km 2,000 112 59 Male 6 6064 David Quibell 297 00:57:09 28:34 min/km
2km 2,000 113 54 Female 9 5054 Tracey Poole 331 00:57:37 28:48 min/km
2km 2,000 114 55 Female 7 4549 Julia Shaw 195 00:57:55 28:57 min/km
2km 2,000 115 56 Female 9 3539 Lauri Bond 67 00:58:07 29:03 min/km
2km 2,000 116 60 Male 10 4044 Stefan Dalberg 251 00:58:08 29:04 min/km
2km 2,000 117 57 Female 10 3539 Susanna Goodall 111 00:58:12 29:06 min/km
2km 2,000 118 61 Male 7 4549 Jake Williams 334 00:58:28 29:14 min/km
2km 2,000 119 58 Female 5 6064 Deborah Tyler 214 00:58:40 29:20 min/km
2km 2,000 120 59 Female 4 5559 Nicky Phillips 177 00:58:49 29:24 min/km
2km 2,000 121 60 Female 8 4044 Georgina Fenton 102 00:59:07 29:33 min/km
2km 2,000 122 61 Female 6 6064 Karen Seaber 191 00:59:20 29:40 min/km
2km 2,000 123 62 Female 7 6064 Catherine Young 231 Tri-Harman 00:59:31 29:45 min/km
2km 2,000 124 63 Female 5 5559 Jennifer Esdon 392 00:59:50 29:55 min/km
2km 2,000 125 64 Female 6 5559 Sue Barrow 60 Rutland Running and Triathlon Club 01:00:06 30:03 min/km
2km 2,000 126 65 Female 10 5054 Joanne Beach 62 01:00:16 30:08 min/km
2km 2,000 127 66 Female 6 2529 Danielle Lee 336 01:00:18 30:09 min/km
2km 2,000 128 62 Male 10 5559 Kevin Appleton 233 Ashbourne Triathlon Club 01:00:29 30:14 min/km
2km 2,000 129 63 Male 11 5559 Steve Latter 282 01:00:39 30:19 min/km
2km 2,000 130 64 Male 11 5054 Sean Robertson 300 01:00:42 30:21 min/km
2km 2,000 131 67 Female 8 4549 Charlotte Barrow 59 01:00:43 30:21 min/km
2km 2,000 132 68 Female 9 4044 Shirelle Tilbrook 211 01:00:54 30:27 min/km
2km 2,000 133 69 Female 8 6064 Julie O'malley 172 01:00:55 30:27 min/km
2km 2,000 134 65 Male 2 1824 Oscar Banton 338 01:01:04 30:32 min/km
2km 2,000 135 70 Female 7 5559 Rachel Wilson 227 01:01:19 30:39 min/km
2km 2,000 136 66 Male 2 7074 Steve Seaber 303 01:01:20 30:40 min/km
2km 2,000 137 67 Male 12 5054 Guy Sandford 302 01:01:31 30:45 min/km
2km 2,000 138 71 Female 10 4044 Hanna Coburn 86 01:01:33 30:46 min/km
2km 2,000 139 72 Female 11 5054 Catherine Kemble 144 01:01:52 30:56 min/km
2km 2,000 140 73 Female 8 5559 Bev Walmsley 218 01:02:21 31:10 min/km
2km 2,000 141 74 Female 12 5054 Jane Flint 104 01:02:23 31:11 min/km
2km 2,000 142 75 Female 9 4549 Rachel Boyles 68 01:02:37 31:18 min/km
2km 2,000 143 76 Female 13 5054 Vicky Finn 103 01:02:56 31:28 min/km
2km 2,000 144 68 Male 3 1824 Max Harris 339 01:03:14 31:37 min/km
2km 2,000 145 77 Female 9 6064 Mel Hasnip-Norton 126 01:03:27 31:43 min/km
2km 2,000 146 78 Female 11 4044 Lynsey Lambrey De Souza 148 01:03:34 31:47 min/km
2km 2,000 147 79 Female 11 3539 Laura Halford 121 01:03:35 31:47 min/km
2km 2,000 148 80 Female 12 3539 Rachel Johal 139 01:03:38 31:49 min/km
2km 2,000 149 69 Male 11 4044 Stephen Johal 280 01:03:40 31:50 min/km
2km 2,000 150 81 Female 9 5559 Joanne Galkowski 109 01:03:40 31:50 min/km
2km 2,000 151 82 Female 10 4549 Ann-Marie Mcdonnell 163 Lake 32 01:03:47 31:53 min/km
2km 2,000 152 83 Female 10 5559 Kim Burton 76 01:03:56 31:58 min/km
2km 2,000 153 84 Female 14 5054 Michelle Gee 110 01:03:58 31:59 min/km
2km 2,000 154 85 Female 11 5559 Emma Hanson 123 01:04:51 32:25 min/km
2km 2,000 155 86 Female 12 4044 Hayley Simpson 199 01:04:58 32:29 min/km
2km 2,000 156 87 Female 13 3539 Harriet Brewerton 72 01:05:05 32:32 min/km
2km 2,000 157 88 Female 14 3539 Kate Webbley 223 01:05:05 32:32 min/km
2km 2,000 158 89 Female 15 5054 Yvette Jamieson 137 01:05:55 32:57 min/km
2km 2,000 159 90 Female 13 4044 Nicole Allen 52 01:06:19 33:09 min/km
2km 2,000 160 91 Female 12 5559 Judith Harper 124 Rugby Triathlon Club 01:06:22 33:11 min/km
2km 2,000 161 70 Male 12 5559 Stephen Wilson 324 01:06:36 33:18 min/km
2km 2,000 162 71 Male 13 5054 Lee Guffick 270 01:06:44 33:22 min/km
2km 2,000 163 92 Female 10 6064 Janice Rowan 188 01:07:12 33:36 min/km
2km 2,000 164 93 Female 15 3539 Tina Lathrope 150 Beccles and Bungay harriers 01:07:16 33:38 min/km
2km 2,000 165 94 Female 11 4549 Shei-Lin Simmonds 198 01:07:31 33:45 min/km
2km 2,000 166 95 Female 13 5559 Ruth Kent 429 01:07:42 33:51 min/km
2km 2,000 167 96 Female 1 6569 Carol Shardlow 193 01:07:51 33:55 min/km
2km 2,000 168 72 Male 8 4549 Guy Bibby 329 01:08:10 34:05 min/km
2km 2,000 169 97 Female 11 Under 18 Freya Bibby 330 01:08:10 34:05 min/km
2km 2,000 170 73 Male 4 1824 David Buxton 335 01:08:31 34:15 min/km
2km 2,000 171 98 Female 7 2529 Joy M Aston 157 01:08:50 34:25 min/km
2km 2,000 172 99 Female 14 4044 Jo Shephard 327 01:09:11 34:35 min/km
2km 2,000 173 100 Female 2 6569 Pam O'connell 454 01:09:21 34:40 min/km
2km 2,000 174 101 Female 12 4549 Susan Paddock 174 01:09:22 34:41 min/km
2km 2,000 175 102 Female 14 5559 Wendy Broad 73 The hub 01:10:15 35:07 min/km
2km 2,000 176 103 Female 15 5559 Muna Roberts 186 01:10:17 35:08 min/km
2km 2,000 177 104 Female 3 6569 Julia Vardy 216 vegan runners uk 01:10:49 35:24 min/km
2km 2,000 178 105 Female 4 6569 Liz Maclean 158 01:11:27 35:43 min/km
2km 2,000 179 106 Female 15 4044 Fay Kelham 143 01:11:37 35:48 min/km
2km 2,000 180 107 Female 11 6064 Karin Coady 85 01:12:00 36:00 min/km
2km 2,000 181 74 Male 12 4044 Luke Elliott 258 01:12:12 36:06 min/km
2km 2,000 182 108 Female 16 4044 Claire Elliott 100 01:12:15 36:07 min/km
2km 2,000 183 109 Female 12 6064 Lorraine Squires 206 01:12:22 36:11 min/km
2km 2,000 184 110 Female 17 4044 Diane Lynch 156 01:12:35 36:17 min/km
2km 2,000 185 111 Female 16 3539 Sarah Allen 53 01:12:38 36:19 min/km
2km 2,000 186 112 Female 16 5054 Helen Mccarthy 161 01:12:40 36:20 min/km
2km 2,000 187 113 Female 13 4549 Claire Mcewan 164 01:13:13 36:36 min/km
2km 2,000 188 114 Female 14 4549 Alison Price 181 01:13:14 36:37 min/km
2km 2,000 189 115 Female 15 4549 Alexandra Brooke 74 01:13:21 36:40 min/km
2km 2,000 190 75 Male 7 6064 Kevin Tate 309 01:13:21 36:40 min/km
2km 2,000 191 116 Female 18 4044 Clare Andrews 54 01:13:34 36:47 min/km
2km 2,000 192 76 Male 13 4044 Ben Davies 252 01:13:59 36:59 min/km
2km 2,000 193 117 Female 19 4044 Liz Mclennan 165 East Grinstead Tri Club 01:14:16 37:08 min/km
2km 2,000 194 118 Female 20 4044 Sarah Davey 91 01:14:20 37:10 min/km
2km 2,000 195 77 Male 14 5054 William Naylor 293 01:14:21 37:10 min/km
2km 2,000 196 78 Male 5 1824 Kaylum Storey 308 01:14:56 37:28 min/km
2km 2,000 197 119 Female 16 4549 Aileen Collins 87 01:15:34 37:47 min/km
2km 2,000 198 120 Female 17 4549 Caroline Carter 79 01:15:52 37:56 min/km
2km 2,000 199 121 Female 21 4044 Julie Keane 142 01:15:53 37:56 min/km
2km 2,000 200 79 Male 14 4044 Andrew Moody 290 01:16:14 38:07 min/km
2km 2,000 201 122 Female 17 3539 Kirsty Moody 169 01:16:18 38:09 min/km
2km 2,000 202 123 Female 22 4044 Hannah Rushton 190 01:16:19 38:09 min/km
2km 2,000 203 124 Female 18 3539 Nichola Mccloud 162 01:16:34 38:17 min/km
2km 2,000 204 125 Female 19 3539 Daisy Overton 173 vegan runners uk 01:16:45 38:22 min/km
2km 2,000 205 126 Female 18 4549 Dawn Smith 203 01:16:49 38:24 min/km
2km 2,000 206 127 Female 16 5559 Linda Doe 95 01:17:06 38:33 min/km
2km 2,000 207 128 Female 17 5054 Jeanette Threadgold 210 01:18:05 39:02 min/km
2km 2,000 208 80 Male 4 3034 Gwynne Griffiths 269 01:21:40 40:50 min/km
2km 2,000 209 129 Female 18 5054 Lisa Fretwell 107 01:21:52 40:56 min/km
2km 2,000 210 130 Female 13 6064 Susan Green 115 01:22:21 41:10 min/km
2km 2,000 211 131 Female 20 3539 Leigh Pick 179 Stilton Struders 01:22:24 41:12 min/km
2km 2,000 212 132 Female 19 5054 Jo Van Landeghem 215 01:23:32 41:46 min/km
2km 2,000 213 133 Female 14 6064 Julie Christie 83 NAD 01:24:06 42:03 min/km
2km 2,000 214 134 Female 19 4549 Helen Smith 202 01:24:36 42:18 min/km
2km 2,000 215 135 Female 20 4549 Lara Peach 175 01:24:38 42:19 min/km
2km 2,000 216 136 Female 2 3034 Tiffany Webster 224 01:25:25 42:42 min/km
2km 2,000 217 81 Male 15 4044 Steven Clay 247 01:25:25 42:42 min/km
2km 2,000 218 137 Female 21 4549 Sarah Banning 56 Netherton 01:26:25 43:12 min/km
2km 2,000 219 138 Female 22 4549 Elizabeth Waight 217 01:26:31 43:15 min/km
2km 2,000 220 139 Female 3 3034 Amanda Bradshaw 69 01:26:44 43:22 min/km
2km 2,000 221 140 Female 23 4549 Angela Soames 204 Bluetits 01:27:05 43:32 min/km
2km 2,000 222 141 Female 20 5054 Clare Hill 130 01:27:21 43:40 min/km
2km 2,000 223 82 Male 4 Under 18 Luke Davis 254 01:27:30 43:45 min/km
2km 2,000 224 142 Female 24 4549 Julie Davis 92 01:27:31 43:45 min/km
2km 2,000 225 143 Female 25 4549 Kerry Williams 225 01:28:02 44:01 min/km
2km 2,000 226 144 Female 21 5054 Jude Habib 120 01:29:48 44:54 min/km
2km 2,000 227 145 Female 22 5054 Charlotte Simmonds 197 01:31:35 45:47 min/km
2km 2,000 228 146 Female 26 4549 Hannah Hall 122 01:32:39 46:19 min/km
2km 2,000 229 147 Female 27 4549 Nicola Bramley-Howell 70 01:33:32 46:46 min/km
2km 2,000 230 148 Female 28 4549 Fiona Lovell 154 01:38:11 49:05 min/km
2km 2,000 231 149 Female 4 3034 Elizabeth Aspland 55 01:38:23 49:11 min/km
2km 2,000 232 83 Male 5 3034 Jonathan Aspland 234 01:38:25 49:12 min/km
2km 2,000 233 150 Female 5 3034 Rachel Dickinson 94 01:40:39 50:19 min/km
2km 2,000 234 151 Female 29 4549 Laura Grist 119 01:56:18 58:09 min/km
2km 2,000 235 152 Female 30 4549 Sarah Randall 183 02:04:39 2:19 min/km
4km 4,000 1 1 Female 1 4044 Susan Evans 394 Biggleswade Swimming Club 01:01:48 15:27 min/km
4km 4,000 2 2 Female 1 1824 Eleanor Mason 446 City of Cambridge Swimming Club 01:02:27 15:36 min/km
4km 4,000 3 3 Female 1 Under 18 Lizzy Crudgington 384 Southend on sea sc 01:02:31 15:37 min/km
4km 4,000 4 1 Male 1 4044 Ian Ray 608 01:02:35 15:38 min/km
4km 4,000 5 2 Male 1 3034 Allan Mcroberts 590 Tri Anglia 01:03:24 15:51 min/km
4km 4,000 6 3 Male 1 6064 Ian Wood 653 01:03:30 15:52 min/km
4km 4,000 7 4 Male 2 6064 John Thompson 635 01:04:02 16:00 min/km
4km 4,000 8 5 Male 1 3539 Paul Rowland 611 WVTri 01:04:03 16:00 min/km
4km 4,000 9 6 Male 1 1824 Patrick Stone 626 Leicester Tri Club 01:05:22 16:20 min/km
4km 4,000 10 7 Male 2 4044 Martin Lander 587 01:06:02 16:30 min/km
4km 4,000 11 4 Female 1 4549 Sara Hindry 414 Biggleswade Swimming Club 01:06:14 16:33 min/km
4km 4,000 12 8 Male 2 3034 Neil Tandy 629 01:07:01 16:45 min/km
4km 4,000 13 9 Male 1 5054 Richard Jefferies 578 Riot Racing Club 01:07:13 16:48 min/km
4km 4,000 14 10 Male 1 4549 Gareth Walker 642 01:07:31 16:52 min/km
4km 4,000 15 11 Male 2 3539 Jamie Sillett 615 01:07:36 16:54 min/km
4km 4,000 16 5 Female 1 6064 Carol Trower 487 01:07:46 16:56 min/km
4km 4,000 17 12 Male 1 2529 James Abbott 505 Deepings Swimming Club 01:09:06 17:16 min/km
4km 4,000 18 13 Male 3 3034 Manish Hiran 568 Belvoir Tri Club 01:09:16 17:19 min/km
4km 4,000 19 14 Male 2 5054 Andrew Clarke 528 01:09:36 17:24 min/km
4km 4,000 20 15 Male 3 6064 Stuart Trower 638 01:09:42 17:25 min/km
4km 4,000 21 6 Female 1 3034 Juliette Rampley 460 Long Eaton SC Masters 01:09:51 17:27 min/km
4km 4,000 22 16 Male 1 5559 John Batchelor 511 BRJ Run and Tri 01:09:55 17:28 min/km
4km 4,000 23 17 Male 2 2529 Thomas Rich 604 Evolve 01:11:06 17:46 min/km
4km 4,000 24 18 Male 3 3539 Graeme Evans 545 01:11:07 17:46 min/km
4km 4,000 25 19 Male 2 4549 Andrew Peakman 596 Edinburgh Triathletes 01:11:16 17:49 min/km
4km 4,000 26 20 Male 4 6064 Martin Etchells 544 01:11:47 17:56 min/km
4km 4,000 27 21 Male 3 5054 Dave Bates 512 01:11:49 17:57 min/km
4km 4,000 28 7 Female 1 5054 Louise Jarvis 423 Biggleswade Swimming Club 01:11:59 17:59 min/km
4km 4,000 29 22 Male 4 3539 Ewan Barron 509 01:12:45 18:11 min/km
4km 4,000 30 23 Male 2 5559 David Blanchard 517 01:13:11 18:17 min/km
4km 4,000 31 24 Male 4 3034 Mark White 647 01:13:13 18:18 min/km
4km 4,000 32 25 Male 5 3034 Tom Wilson 652 01:13:33 18:23 min/km
4km 4,000 33 26 Male 3 4549 Simon Overing 595 01:13:42 18:25 min/km
4km 4,000 34 8 Female 2 4549 Maxine Lane 437 01:13:57 18:29 min/km
4km 4,000 35 27 Male 5 6064 Barry Norwood 594 01:13:59 18:29 min/km
4km 4,000 36 9 Female 1 2529 Naomi Macphail 445 Team Trident 01:14:05 18:31 min/km
4km 4,000 37 28 Male 6 3034 Aneez Mohamed 591 01:14:06 18:31 min/km
4km 4,000 38 29 Male 6 6064 Roger Smith 619 01:14:38 18:39 min/km
4km 4,000 39 10 Female 2 4044 Renee Wright 502 Leicester masters swimming club 01:14:45 18:41 min/km
4km 4,000 40 11 Female 2 6064 Valerie Cummings 386 BRJ Run and Tri 01:15:02 18:45 min/km
4km 4,000 41 30 Male 4 4549 Daniel Richardson 606 Rabbies Raiders 01:15:05 18:46 min/km
4km 4,000 42 31 Male 3 4044 Nathaniel Walker 643 01:15:07 18:46 min/km
4km 4,000 43 32 Male 7 6064 Roger Blackmore 515 BRJ Huntingdon 01:15:19 18:49 min/km
4km 4,000 44 33 Male 1 7074 Martin Sarsfield 612 Long Eaton swimming club. 01:15:28 18:52 min/km
4km 4,000 45 12 Female 2 5054 Alice Barnes 363 Meridian Triathlon Club 01:15:34 18:53 min/km
4km 4,000 46 34 Male 7 3034 Jon Banks 507 01:15:59 18:59 min/km
4km 4,000 47 35 Male 4 4044 Slawomir Szuba 628 01:16:00 19:00 min/km
4km 4,000 48 36 Male 8 3034 Benedict Goold 555 01:16:09 19:02 min/km
4km 4,000 49 37 Male 5 4549 Chris Baker 666 01:16:12 19:03 min/km
4km 4,000 50 38 Male 4 5054 Darren Thoirs 633 WVTri 01:16:16 19:04 min/km
4km 4,000 51 13 Female 1 5559 Constance Gilbert Gilbert 400 01:16:18 19:04 min/km
4km 4,000 52 14 Female 3 6064 Elspeth Goodspeed 402 Meridian Triathlon Club 01:16:34 19:08 min/km
4km 4,000 53 15 Female 2 2529 Amber Coughlan 381 Camp Hill Edwardians 01:16:58 19:14 min/km
4km 4,000 54 16 Female 2 Under 18 Tyler Kelly-Cooper 427 Camp Hill Edwardians 01:16:58 19:14 min/km
4km 4,000 55 39 Male 5 3539 Matthew Quibell 602 Bassetlaw Triathlon Club 01:17:06 19:16 min/km
4km 4,000 56 40 Male 5 5054 David Scott 673 01:17:23 19:20 min/km
4km 4,000 57 41 Male 6 4549 Robert Spashett 622 Belvoir Tri Club 01:17:24 19:21 min/km
4km 4,000 58 42 Male 1 Under 18 James Rowe 610 01:17:39 19:24 min/km
4km 4,000 59 43 Male 5 4044 Stuart Turner 639 01:17:47 19:26 min/km
4km 4,000 60 44 Male 1 6569 Tony Baskeyfield 510 Deeping Swim Club 01:17:50 19:27 min/km
4km 4,000 61 17 Female 3 5054 Tracy Carr 375 01:17:55 19:28 min/km
4km 4,000 62 18 Female 3 4549 Sarah Terry 668 01:18:01 19:30 min/km
4km 4,000 63 45 Male 6 3539 Chris Doidge 541 01:18:07 19:31 min/km
4km 4,000 64 19 Female 2 3034 Ella Mccahill 448 Long Eaton Sharks 01:18:09 19:32 min/km
4km 4,000 65 20 Female 1 3539 Jane Stalker 477 01:18:12 19:33 min/km
4km 4,000 66 46 Male 9 3034 Tom Butt 675 01:18:16 19:34 min/km
4km 4,000 67 21 Female 4 4549 Jennifer Moore 450 Trafford masters 01:18:18 19:34 min/km
4km 4,000 68 47 Male 3 2529 Andrew Farrington 546 01:18:23 19:35 min/km
4km 4,000 69 48 Male 6 4044 Ian Tennant 631 01:18:35 19:38 min/km
4km 4,000 70 49 Male 10 3034 Tom Griffiths 558 01:18:41 19:40 min/km
4km 4,000 71 50 Male 6 5054 Nick Powis 600 01:19:02 19:45 min/km
4km 4,000 72 51 Male 7 4549 Paul Davies 538 01:19:24 19:51 min/km
4km 4,000 73 52 Male 8 4549 Gordon Kilroy 584 01:19:48 19:57 min/km
4km 4,000 74 22 Female 4 6064 Kate Bulbeck 371 GreenlightPT 01:19:49 19:57 min/km
4km 4,000 75 53 Male 3 5559 Mark Blackmore 516 01:19:51 19:57 min/km
4km 4,000 76 23 Female 3 3034 Sarah Hara 408 01:20:18 20:04 min/km
4km 4,000 77 54 Male 7 3539 Rob Jones 669 01:20:20 20:05 min/km
4km 4,000 78 24 Female 4 3034 Jessica Verrall 490 East London Triathletes 01:20:27 20:06 min/km
4km 4,000 79 55 Male 4 2529 Robert Schwarz 613 01:20:32 20:08 min/km
4km 4,000 80 56 Male 9 4549 Chris Richardson 607 01:20:39 20:09 min/km
4km 4,000 81 25 Female 4 5054 Nikki Balding 360 Tri Harman 01:20:41 20:10 min/km
4km 4,000 82 26 Female 2 5559 Vicki Smith 473 01:21:00 20:15 min/km
4km 4,000 83 57 Male 7 4044 Paul Jackson 577 Grimsby triathlon club 01:21:00 20:15 min/km
4km 4,000 84 58 Male 4 5559 Michael Dobson 540 01:21:10 20:17 min/km
4km 4,000 85 59 Male 10 4549 Jean-Sebastien Need Dob 778 01:21:13 20:18 min/km
4km 4,000 86 27 Female 5 5054 Polly Lunn 665 01:21:23 20:20 min/km
4km 4,000 87 60 Male 5 5559 David Waters 644 newmarket cycling & triathlon club 01:21:28 20:22 min/km
4km 4,000 88 61 Male 11 4549 Ross Faulkner 547 01:21:30 20:22 min/km
4km 4,000 89 62 Male 7 5054 Nick Clarke 674 01:21:49 20:27 min/km
4km 4,000 90 63 Male 2 6569 Leslie Piggott 599 01:21:51 20:27 min/km
4km 4,000 91 64 Male 11 3034 Alex Daffern 536 01:22:01 20:30 min/km
4km 4,000 92 28 Female 5 4549 Ashley Blake 368 01:22:04 20:31 min/km
4km 4,000 93 65 Male 8 3539 Paul Richardson 605 01:22:44 20:41 min/km
4km 4,000 94 29 Female 2 1824 Ellie Fretwell 398 01:22:54 20:43 min/km
4km 4,000 95 66 Male 8 5054 Robin Beardmore 514 01:23:03 20:45 min/km
4km 4,000 96 67 Male 2 7074 Martin Shewry 614 Insp2tri 01:23:13 20:48 min/km
4km 4,000 97 68 Male 3 6569 Keith Esdon 739 Leighton Buzzard Tri Club 01:23:15 20:48 min/km
4km 4,000 98 69 Male 6 5559 Richard Crawford 533 NOWCA 01:23:16 20:49 min/km
4km 4,000 99 70 Male 9 5054 Will Price Need Dob 660 01:23:25 20:51 min/km
4km 4,000 100 30 Female 6 5054 Sally Taylor 486 Harrogate Triathlon Club 01:23:30 20:52 min/km
4km 4,000 101 31 Female 3 5559 Alice Grant 405 Deepings Swimming Club 01:23:32 20:53 min/km
4km 4,000 102 71 Male 8 6064 Steve Hunt 574 Wolds Breakfast Club 01:23:40 20:55 min/km
4km 4,000 103 72 Male 12 4549 Alex Stead 663 Bronwyn Higgins 01:24:19 21:04 min/km
4km 4,000 104 73 Male 10 5054 Simon Pepper 597 01:24:23 21:05 min/km
4km 4,000 105 74 Male 11 5054 Brian Henderson 566 Tri Anglia 01:24:53 21:13 min/km
4km 4,000 106 32 Female 4 5559 Helen Atherton 358 City of Coventry Masters 01:24:56 21:14 min/km
4km 4,000 107 75 Male 12 5054 David Hayward 565 01:25:08 21:17 min/km
4km 4,000 108 76 Male 13 4549 Christopher Whitfield 648 01:25:13 21:18 min/km
4km 4,000 109 77 Male 12 3034 Chris Stanley 625 01:25:23 21:20 min/km
4km 4,000 110 78 Male 13 5054 Ian Folkard 549 Tri Anglia 01:25:55 21:28 min/km
4km 4,000 111 79 Male 7 5559 Neill Case 525 01:25:57 21:29 min/km
4km 4,000 112 80 Male 14 5054 John Moore 659 01:26:24 21:36 min/km
4km 4,000 113 33 Female 3 1824 Amber Meakins 449 01:26:26 21:36 min/km
4km 4,000 114 34 Female 6 4549 Heide Kloeppel 434 01:26:29 21:37 min/km
4km 4,000 115 35 Female 5 5559 Susan Rich 463 Evolve 01:26:46 21:41 min/km
4km 4,000 116 36 Female 5 3034 Loren Wright 501 01:26:49 21:42 min/km
4km 4,000 117 37 Female 3 2529 Rebecca Auster 359 01:26:50 21:42 min/km
4km 4,000 118 81 Male 13 3034 Ed Hadcock 560 Sexy Walrus 01:26:51 21:42 min/km
4km 4,000 119 38 Female 3 4044 Liz Brown 370 01:26:53 21:43 min/km
4km 4,000 120 82 Male 15 5054 Wayne Smith 617 01:26:58 21:44 min/km
4km 4,000 121 39 Female 7 4549 Jenny Skerritt 470 01:27:21 21:50 min/km
4km 4,000 122 40 Female 8 4549 Helen Cooper 380 RAF Tri 01:27:34 21:53 min/km
4km 4,000 123 83 Male 14 4549 Will Kinnear 585 01:27:34 21:53 min/km
4km 4,000 124 41 Female 2 3539 Katharine Baxter 365 Wellingborough and District AC 01:27:36 21:54 min/km
4km 4,000 125 42 Female 6 5559 Ann Tryssesoone 488 Freedom Tri 01:27:54 21:58 min/km
4km 4,000 126 84 Male 9 6064 Stephen Jones 580 01:28:04 22:01 min/km
4km 4,000 127 43 Female 9 4549 Paula Stretton 479 01:28:25 22:06 min/km
4km 4,000 128 44 Female 3 3539 Vikki Sharpe 469 01:29:01 22:15 min/km
4km 4,000 129 45 Female 10 4549 Sarah Halford 406 Long Eaton swimming club. 01:29:18 22:19 min/km
4km 4,000 130 85 Male 9 3539 Egidijus Perednis 598 01:29:24 22:21 min/km
4km 4,000 131 86 Male 10 6064 Keith Williams 650 Hereford Triathlon 01:29:25 22:21 min/km
4km 4,000 132 46 Female 11 4549 Lorna Clark 377 01:29:29 22:22 min/km
4km 4,000 133 87 Male 11 6064 Robert Hopper 570 01:29:57 22:29 min/km
4km 4,000 134 47 Female 7 5559 Helen Soiris 475 Chesterfield Tri 01:30:00 22:30 min/km
4km 4,000 135 48 Female 4 2529 Helen Bickerstaff 367 1485 tri club 01:30:01 22:30 min/km
4km 4,000 136 88 Male 16 5054 Nelson Hunter 575 Cleethorpes Tri Club 01:30:16 22:34 min/km
4km 4,000 137 89 Male 8 5559 Chris Smith 620 Freedom Tri 01:30:34 22:38 min/km
4km 4,000 138 90 Male 17 5054 Steve Groves 559 Chesterfield Tri 01:30:39 22:39 min/km
4km 4,000 139 91 Male 15 4549 Simon Crosswaite 534 01:30:51 22:42 min/km
4km 4,000 140 92 Male 9 5559 Paul Smiles 616 01:30:57 22:44 min/km
4km 4,000 141 49 Female 4 3539 Christy Lodge 440 01:31:12 22:48 min/km
4km 4,000 142 50 Female 7 5054 Louise Comfort 378 Belvoir Tri Club 01:31:17 22:49 min/km
4km 4,000 143 93 Male 10 5559 Ray Thompson 634 Welland Valley Tri Club 01:31:24 22:51 min/km
4km 4,000 144 51 Female 5 3539 Ruth Hall 407 01:31:29 22:52 min/km
4km 4,000 145 52 Female 8 5054 Tracey Brazier 369 01:31:33 22:53 min/km
4km 4,000 146 53 Female 6 3539 Natasha Maynard 447 Willesden Triathlon Club 01:31:38 22:54 min/km
4km 4,000 147 54 Female 6 3034 Lucy Bell 366 Grimsby triathlon club 01:31:44 22:56 min/km
4km 4,000 148 55 Female 4 4044 Helen Allen 356 Long Eaton Triathlon Club 01:31:45 22:56 min/km
4km 4,000 149 56 Female 12 4549 Tammy Goddard 401 01:31:51 22:57 min/km
4km 4,000 150 94 Male 14 3034 James Thomas 313 01:31:53 22:58 min/km
4km 4,000 151 95 Male 16 4549 Cary Hadfield 561 01:32:01 23:00 min/km
4km 4,000 152 57 Female 9 5054 Sharron Wilson 498 01:32:03 23:00 min/km
4km 4,000 153 96 Male 18 5054 James House 572 01:32:11 23:02 min/km
4km 4,000 154 58 Female 10 5054 Joanne Highfield 411 Lincoln Vulcans 01:32:28 23:07 min/km
4km 4,000 155 59 Female 11 5054 Emma Hindley 413 01:32:31 23:07 min/km
4km 4,000 156 97 Male 19 5054 Si Spence 623 Tri-Harman 01:32:38 23:09 min/km
4km 4,000 157 60 Female 13 4549 Katherine Walton 493 01:32:46 23:11 min/km
4km 4,000 158 61 Female 8 5559 Jo Lockhart 661 01:33:10 23:17 min/km
4km 4,000 159 62 Female 12 5054 Linda Rands 461 100% Tri 01:33:24 23:21 min/km
4km 4,000 160 63 Female 4 1824 Lydia Gough 403 Oadby & Wigston Swimming Club 01:33:32 23:23 min/km
4km 4,000 161 64 Female 14 4549 Karen Burton 372 Camp Hill Edwardians 01:33:41 23:25 min/km
4km 4,000 162 65 Female 15 4549 Cathy Scott 467 Coventry Masters 01:33:58 23:29 min/km
4km 4,000 163 66 Female 9 5559 Sue Pyman 459 01:33:59 23:29 min/km
4km 4,000 164 67 Female 7 3539 Sarah Cumberpatch 385 01:34:03 23:30 min/km
4km 4,000 165 98 Male 17 4549 Mark Lacy 586 Freedom Tri 01:34:07 23:31 min/km
4km 4,000 166 99 Male 11 5559 Steve Palfreman 667 01:34:25 23:36 min/km
4km 4,000 167 100 Male 10 3539 Tony Stratton 627 01:34:28 23:37 min/km
4km 4,000 168 68 Female 5 6064 Kate Robathan 465 01:34:30 23:37 min/km
4km 4,000 169 101 Male 8 4044 James Edmondson 543 01:34:35 23:38 min/km
4km 4,000 170 102 Male 15 3034 Louis Moore 592 01:34:52 23:43 min/km
4km 4,000 171 103 Male 9 4044 Chris Howe 573 01:35:11 23:47 min/km
4km 4,000 172 104 Male 11 3539 Kuba Cioczek 527 01:35:19 23:49 min/km
4km 4,000 173 69 Female 13 5054 Jo Aatkar 351 01:35:37 23:54 min/km
4km 4,000 174 70 Female 8 3539 Jo Slota-Newson 472 Walden TRI 01:35:44 23:56 min/km
4km 4,000 175 71 Female 14 5054 Sal Philpott 458 01:35:54 23:58 min/km
4km 4,000 176 72 Female 15 5054 Karen Kenyon 430 01:36:07 24:01 min/km
4km 4,000 177 105 Male 12 5559 David Fitzpatrick 548 01:36:09 24:02 min/km
4km 4,000 178 106 Male 12 3539 Fraser Geddes 552 01:36:36 24:09 min/km
4km 4,000 179 73 Female 16 5054 Helen Graham 404 01:36:37 24:09 min/km
4km 4,000 180 74 Female 10 5559 Sophia Sladden 471 01:36:52 24:13 min/km
4km 4,000 181 107 Male 10 4044 Nick Currie 535 01:37:25 24:21 min/km
4km 4,000 182 75 Female 17 5054 Jessica Walsh-Banks 492 01:37:27 24:21 min/km
4km 4,000 183 76 Female 18 5054 Rachel Devaney 388 Grimsby triathlon club 01:37:36 24:24 min/km
4km 4,000 184 77 Female 11 5559 Janet Worrell 500 01:38:00 24:30 min/km
4km 4,000 185 108 Male 4 6569 Stephen Presland 601 Fenland Clarion 01:38:31 24:37 min/km
4km 4,000 186 78 Female 16 4549 Rona Mackenzie 443 01:38:36 24:39 min/km
4km 4,000 187 79 Female 5 4044 Farah Korimbocus 435 01:38:52 24:43 min/km
4km 4,000 188 109 Male 18 4549 Graeme Brannen 519 Coventry Triathlon 01:38:56 24:44 min/km
4km 4,000 189 80 Female 12 5559 Sally Taylor 484 01:38:59 24:44 min/km
4km 4,000 190 81 Female 5 2529 Roseanna Taylor 483 Tunbridge wells triathlon club 01:38:59 24:44 min/km
4km 4,000 191 82 Female 13 5559 Karen Wood 499 Kings Lynn Triathlon Club 01:39:21 24:50 min/km
4km 4,000 192 110 Male 19 4549 Jason Mullings 593 01:40:04 25:01 min/km
4km 4,000 193 111 Male 11 4044 George Harris 564 01:40:09 25:02 min/km
4km 4,000 194 83 Female 17 4549 Johanna Riches 464 01:40:22 25:05 min/km
4km 4,000 195 84 Female 6 4044 Anna Seaman 468 01:40:39 25:09 min/km
4km 4,000 196 85 Female 18 4549 Clare Forknell 396 01:40:54 25:13 min/km
4km 4,000 197 112 Male 13 3539 James Bream 520 Stafford Tri Club 01:41:01 25:15 min/km
4km 4,000 198 86 Female 19 5054 Suzanne Stubbings 480 T3 Tadcaster Triathlon Club 01:41:05 25:16 min/km
4km 4,000 199 113 Male 14 3539 Matthew Southerington 621 01:41:08 25:17 min/km
4km 4,000 200 114 Male 20 5054 Paul Smith 618 Belvoir Tri Club 01:41:12 25:18 min/km
4km 4,000 201 87 Female 7 4044 Lynsey Dunne 390 01:41:34 25:23 min/km
4km 4,000 202 115 Male 20 4549 Nick Brown 522 01:42:03 25:30 min/km
4km 4,000 203 88 Female 6 6064 Gillian Green 658 01:43:05 25:46 min/km
4km 4,000 204 89 Female 9 3539 Jessica Wynn-Werninck 503 01:43:08 25:47 min/km
4km 4,000 205 90 Female 7 6064 Julie Taylor 485 01:43:35 25:53 min/km
4km 4,000 206 91 Female 19 4549 Sarah Morley 451 Barrow Runners 01:43:36 25:54 min/km
4km 4,000 207 116 Male 5 6569 Alasdair Wills 651 Lincoln Tri 01:43:40 25:55 min/km
4km 4,000 208 92 Female 20 4549 Rebecca Lord 441 01:44:05 26:01 min/km
4km 4,000 209 117 Male 13 5559 Andy Tibbals 636 Harrogate Triathlon Club 01:44:37 26:09 min/km
4km 4,000 210 118 Male 12 4044 Andras Horvath 571 01:45:10 26:17 min/km
4km 4,000 211 93 Female 14 5559 Claire Jenkinson 424 01:45:17 26:19 min/km
4km 4,000 212 119 Male 13 4044 John Hallissey 562 01:45:31 26:22 min/km
4km 4,000 213 120 Male 14 5559 Gary Freeman 550 01:46:42 26:40 min/km
4km 4,000 214 94 Female 8 6064 Susan Smith 474 01:47:17 26:49 min/km
4km 4,000 215 95 Female 20 5054 Isla Kuhn 436 01:47:42 26:55 min/km
4km 4,000 216 96 Female 8 4044 Anna Jones 425 01:47:48 26:57 min/km
4km 4,000 217 97 Female 9 4044 Natalie Rennie 672 01:47:51 26:57 min/km
4km 4,000 218 121 Male 6 6569 Bob Batten 513 01:47:53 26:58 min/km
4km 4,000 219 98 Female 21 4549 Zoe Wyrko 504 01:47:59 26:59 min/km
4km 4,000 220 99 Female 15 5559 Rowena Homan 416 Wansford Walrus 01:48:38 27:09 min/km
4km 4,000 221 100 Female 10 3539 Harriet Allen 355 01:48:55 27:13 min/km
4km 4,000 222 101 Female 7 3034 Mary Tait 482 01:48:56 27:14 min/km
4km 4,000 223 122 Male 15 3539 Jonathan Collins 529 01:49:18 27:19 min/km
4km 4,000 224 102 Female 21 5054 Sarah Barkham 362 01:49:40 27:25 min/km
4km 4,000 225 123 Male 15 5559 Neil Rackham 603 01:50:16 27:34 min/km
4km 4,000 226 124 Male 21 4549 Peter Mchenry 589 01:50:23 27:35 min/km
4km 4,000 227 125 Male 22 4549 George Holland 569 01:50:53 27:43 min/km
4km 4,000 228 103 Female 16 5559 Christine Mackey 444 01:51:17 27:49 min/km
4km 4,000 229 126 Male 23 4549 Jon Granshaw 556 MK OWS 01:51:31 27:52 min/km
4km 4,000 230 104 Female 22 5054 Jacqueline Kersey 432 01:52:18 28:04 min/km
4km 4,000 231 105 Female 17 5559 Linda Rowe 466 01:52:27 28:06 min/km
4km 4,000 232 106 Female 22 4549 Kirsty Jones 426 01:52:38 28:09 min/km
4km 4,000 233 107 Female 23 5054 Kathryn Nethercott 453 01:53:16 28:19 min/km
4km 4,000 234 108 Female 11 3539 Alexandra Damazer 387 01:53:29 28:22 min/km
4km 4,000 235 109 Female 6 2529 Vivian Lee 438 01:54:23 28:35 min/km
4km 4,000 236 110 Female 18 5559 Claire Nash 452 01:55:03 28:45 min/km
4km 4,000 237 111 Female 24 5054 Louise Hill 412 01:55:06 28:46 min/km
4km 4,000 238 127 Male 16 5559 Simon Butdock 523 01:55:37 28:54 min/km
4km 4,000 239 128 Male 21 5054 Chris Waghorn 640 01:55:37 28:54 min/km
4km 4,000 240 112 Female 10 4044 Rebecca Cavill 376 01:56:26 29:06 min/km
4km 4,000 241 129 Male 22 5054 Jonathan Hand 563 01:57:18 29:19 min/km
4km 4,000 242 113 Female 11 4044 Zoe Ward 495 100% Tri 01:57:19 29:19 min/km
4km 4,000 243 114 Female 23 4549 Charlotte Canlin 374 Swim fit cotgrave 01:57:36 29:24 min/km
4km 4,000 244 115 Female 24 4549 Rachel Wade 491 01:57:39 29:24 min/km
4km 4,000 245 116 Female 12 4044 Joanna Wignall 496 01:57:51 29:27 min/km
4km 4,000 246 117 Female 12 3539 Samantha Adams 353 01:58:00 29:30 min/km
4km 4,000 247 130 Male 16 3034 Matthew Gray 557 01:58:27 29:36 min/km
4km 4,000 248 118 Female 25 4549 Sarah-Jane Macdonald 442 Three Counties Running Club 01:58:51 29:42 min/km
4km 4,000 249 131 Male 3 7074 Charles Davies 537 01:59:09 29:47 min/km
4km 4,000 250 132 Male 17 5559 Nick Wales 641 01:59:11 29:47 min/km
4km 4,000 251 119 Female 13 4044 Lizzie Gamble 399 01:59:47 29:56 min/km
4km 4,000 252 120 Female 25 5054 Fiona Hunter 419 Grimsby triathlon club 02:00:02 30:00 min/km
4km 4,000 253 133 Male 23 5054 Paul Tennyson 632 02:00:39 30:09 min/km
4km 4,000 254 121 Female 14 4044 Sarah Hull 417 02:03:56 30:59 min/km
4km 4,000 255 134 Male 17 3034 Nathan Britten 521 02:06:08 31:32 min/km
4km 4,000 256 122 Female 8 3034 Nicola Leng-Russell 439 02:09:11 32:17 min/km
4km 4,000 257 123 Female 13 3539 Lindsay Rees 462 02:09:32 32:23 min/km
4km 4,000 258 124 Female 14 3539 Frances Foster 397 02:13:41 33:25 min/km
4km 4,000 259 125 Female 26 4549 Joanna Espin 393 02:15:54 33:58 min/km
4km 4,000 260 135 Male 16 3539 Iain Marshall 588 02:17:02 34:15 min/km
4km 4,000 261 126 Female 7 2529 Emily Ward 494 02:18:49 34:42 min/km
4km 4,000 262 127 Female 19 5559 Jane Crighton 382 02:22:32 35:38 min/km
4km 4,000 263 136 Male 14 4044 William Scott 664 02:25:11 36:17 min/km
4km 4,000 264 137 Male 17 3539 Richard Scott 671 02:25:12 36:18 min/km
4km 4,000 265 128 Female 15 4044 Melanie Lewis 151 02:25:45 36:26 min/km
4km 4,000 266 129 Female 27 4549 Chris Kerry 431 02:27:30 36:52 min/km
4km 4,000 267 130 Female 28 4549 Lindsey-Jo Hartshorn 409 02:34:26 38:36 min/km
4km 4,000 268 138 Male 24 5054 Stephen Ilett 576 02:57:18 44:19 min/km
8km 8,000 1 1 Male 1 3034 Matthew Breckon 731 Crawley Swimming Club 01:51:12 13:54 min/km
8km 8,000 2 2 Male 1 2529 William Davies 736 BRJ 02:04:03 15:30 min/km
8km 8,000 3 1 Female 1 3034 Emma Gardner 709 02:04:40 15:35 min/km
8km 8,000 4 3 Male 1 4549 Simon Marsden 754 Barnet Copthall 02:08:09 16:01 min/km
8km 8,000 5 4 Male 1 5054 Phillip Jenkins 749 02:17:02 17:07 min/km
8km 8,000 6 5 Male 1 6064 Gordon Baird 729 02:24:58 18:07 min/km
8km 8,000 7 6 Male 1 5559 Nick Fowkes 741 Kettering Swimming Club 02:25:56 18:14 min/km
8km 8,000 8 2 Female 1 2529 Laura Vuylsteke 727 Swim45 02:26:19 18:17 min/km
8km 8,000 9 7 Male 1 2529 Alex Jenkins 748 Camphill Edwardians Swimming Club 02:27:45 18:28 min/km
8km 8,000 10 3 Female 1 6064 Jacquie Cooper 706 02:30:20 18:47 min/km
8km 8,000 11 8 Male 2 3539 Adam Kiziak 752 02:32:37 19:04 min/km
8km 8,000 12 9 Male 2 5054 Justin Mcdermott 756 East London Triathletes 02:34:56 19:22 min/km
8km 8,000 13 10 Male 1 4044 Mark Townsend 773 02:35:25 19:25 min/km
8km 8,000 14 11 Male 3 5054 Lewis King 751 02:36:04 19:30 min/km
8km 8,000 15 12 Male 2 4044 Tim Barry 730 Greenlight 02:38:03 19:45 min/km
8km 8,000 16 13 Male 2 4549 Neil Shepherd 768 Deepings Swimming Club 02:38:36 19:49 min/km
8km 8,000 17 4 Female 1 3539 Kim Mousley 717 02:38:39 19:49 min/km
8km 8,000 18 14 Male 3 3539 James Swift 771 02:38:39 19:49 min/km
8km 8,000 19 15 Male 3 4549 James And Bucher 733 02:38:44 19:50 min/km
8km 8,000 20 16 Male 4 3539 Ian Hansford 743 100% Tri 02:38:46 19:50 min/km
8km 8,000 21 5 Female 2 2529 Victoria Huntingford 421 02:39:15 19:54 min/km
8km 8,000 22 17 Male 4 4549 Neil Reid 765 Deeping Swim Club 02:40:47 20:05 min/km
8km 8,000 23 18 Male 5 4549 Austen Morgan 757 Chasewater Open Water Swim Club 02:40:47 20:05 min/km
8km 8,000 24 6 Female 1 4549 Sarah Lockington 715 02:40:49 20:06 min/km
8km 8,000 25 7 Female 3 2529 Rowann Raynor 720 TFN 02:41:28 20:11 min/km
8km 8,000 26 19 Male 2 2529 Robert Swinburne 772 02:41:52 20:14 min/km
8km 8,000 27 8 Female 1 4044 Verity Allsopp 702 Leighton Buzzard Tri Club 02:42:17 20:17 min/km
8km 8,000 28 9 Female 2 3034 Emily Huntingford 420 02:42:48 20:21 min/km
8km 8,000 29 10 Female 2 3539 Hannan Hammond 712 Deepings Swimming Club 02:44:54 20:36 min/km
8km 8,000 30 20 Male 1 6569 David Clarkstone 735 Daventry Dolphins 02:45:18 20:39 min/km
8km 8,000 31 11 Female 3 3539 Rachel Burton 703 WVTri 02:47:07 20:53 min/km
8km 8,000 32 12 Female 2 4044 Nancy Reed 721 MMSC 02:47:46 20:58 min/km
8km 8,000 33 13 Female 3 4044 Kate Rose 723 02:47:48 20:58 min/km
8km 8,000 34 21 Male 6 4549 Adam Boon 780 02:49:46 21:13 min/km
8km 8,000 35 14 Female 1 5559 Caroline Sale 725 02:52:02 21:30 min/km
8km 8,000 36 22 Male 5 3539 Ben Harrison 332 02:53:07 21:38 min/km
8km 8,000 37 23 Male 3 2529 Peter Arnold 728 02:54:57 21:52 min/km
8km 8,000 38 15 Female 4 4044 Esther Rousay Wiley 724 02:55:12 21:54 min/km
8km 8,000 39 24 Male 2 5559 David Watt 645 02:55:57 21:59 min/km
8km 8,000 40 25 Male 3 5559 Peter Catlow 50 02:57:09 22:08 min/km
8km 8,000 41 16 Female 3 3034 Naomi Campion 704 02:58:23 22:17 min/km
8km 8,000 42 26 Male 7 4549 Bo Mengel Jorgensen 750 Swimyourswim 02:58:44 22:20 min/km
8km 8,000 43 17 Female 1 1824 Rosie Allen 701 03:01:36 22:42 min/km
8km 8,000 44 27 Male 4 5559 Julian Lloyd 753 03:05:43 23:12 min/km
8km 8,000 45 28 Male 4 5054 Simon Osborne 762 Race Hub 03:06:44 23:20 min/km
8km 8,000 46 29 Male 3 4044 Craig Stephenson 770 03:10:22 23:47 min/km
8km 8,000 47 30 Male 2 6064 Paul Rowan 766 03:13:14 24:09 min/km
8km 8,000 48 31 Male 8 4549 Dan Whittaker 776 03:15:44 24:28 min/km
8km 8,000 49 32 Male 4 4044 Ben Donovan 738 03:22:49 25:21 min/km
8k_4k_dropdown 8,001 1 1 Female 1 4549 Julie Scott 726 City of Cambridge Swimming Club 01:14:46 18:41 min/km
8k_4k_dropdown 8,001 2 1 Male 1 2529 Connor James 747 Swim Lakeside 01:26:02 21:30 min/km
8k_4k_dropdown 8,001 3 2 Male 1 4549 Jason Scatcherd 767 01:33:48 23:27 min/km
8k_4k_dropdown 8,001 4 3 Male 1 7074 Brian Weaver 775 01:33:51 23:27 min/km
8k_4k_dropdown 8,001 5 2 Female 2 4549 Mo Pennock 718 "Evolve Endurance 01:34:02 23:30 min/km
8k_4k_dropdown 8,001 6 4 Male 1 5559 Ben Alan Inns 745 01:34:16 23:34 min/km
8k_4k_dropdown 8,001 7 3 Female 1 4044 Jayne Crellin 707 01:34:31 23:37 min/km
8k_4k_dropdown 8,001 8 5 Male 2 5559 Rob Brunswick 732 01:35:56 23:59 min/km
8k_4k_dropdown 8,001 9 6 Male 2 4549 Edward Ball 779 01:36:49 24:12 min/km
8k_4k_dropdown 8,001 10 4 Female 1 5054 Jackie Colby 705 01:39:05 24:46 min/km
8k_4k_dropdown 8,001 11 5 Female 2 4044 Victoria Critchlow 708 01:40:13 25:03 min/km
8k_4k_dropdown 8,001 12 7 Male 3 5559 Howard Davis 737 FEEDOM TRI 01:40:35 25:08 min/km
8k_4k_dropdown 8,001 13 8 Male 1 4044 Darren Price 764 01:44:45 26:11 min/km
8k_4k_dropdown 8,001 14 6 Female 2 5054 Carolyn Giles 710 01:50:28 27:37 min/km
8k_4k_dropdown 8,001 15 9 Male 1 5054 Andy Murfitt 758 Ely Tri Club 02:47:54 41:58 min/km
8k_4k_dropdown 8,001 16 7 Female 3 4549 Claire Goodson 711 Huddersfield Triathlon club 02:50:43 42:40 min/km
8k_4k_dropdown 8,001 17 10 Male 1 3034 Ross Murray 759 02:54:31 43:37 min/km
facebook
%d bloggers like this: